کلیپ جلسه مجمع عمومی سالیانه کانون دفاع از حقوق بشر در ایران 6 نوامبر 2016

مجمع عمومی سالیانه کانون دفاع از حقوق بشر در ایران  یکشنبه 6 نوامبر 2016 از ساعت 10 صبح الی18 بعد از ظهر  به وقت اروپای مرکزی  با حضور جمع کثیری از  فعالان و اعضای کانون از شهر ها و نمایندگی های مختلف المان  و کشورها ی اروپایی  بصورت حضوری  در ساختمان مرکزی واقع در شهر هانوفر بهمراه  جمعی  دیگر از دوستان  در اتاق پالتاک   برگزار گردید.


جلسه  با مسئولیت خانم رزا خلیلی و منشی گری خانم پریسا حسین پور و امور فنی  : آقای سامان راکی  اغاز ومسئول جلسه  ضمن خوش  آمدگویی به تمامی حضار و همراهان  اسامی کاندیدا های سال 2017 را اعلام و پس از ارائه برنامه یکساله کاندیدا ها  رای گیری به صورت الکترونیکی و براساس اصول کانون هرکاندید با  بیش از 60 درصد رای موافق به شرح زیر برای دوره یکساله 2017 انتخاب شدند:

: در بخش هیئت رئیسه خانمها

مریم پور حسینی و پریسا حسین پور و آقایان منوچهر شفائی ، امیر نیلو

و همچنین مسئولین کمیته ها به شرح زیر برگزیده شدند .خانمها:

سپیده نامور  دفاع  ازحقوق کودک و نوجوان

خانم الیه رحمانی  دفاع  ازحقوق جوان و دانشجو

خانم  رزا خلیلی  دفاع از حقوق زنان

خانم مریم مرادی  آموزش و پژوهش

و خانم فاطمه  قریشی   روابط عمومی

و  سپس آقایان:

بهروز خسروی  دفاع از حقوق هنر و هنرمندان

آقای  مسعود نقلی  دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی

آقای  سامان راکی  دفاع از محیط زیست

 و آقای فرشید کاویانی دفاع از حقوق پیروان ادیان

جناب آقای نیلو با ابراز خوشحالی اعلام نمودند که نمایندگیهای جدیدی همچون نمایندگی اتریش و  نمایندگی نروژ توسط همکاران  در کشورهای مختلف و همچنین  در آلمان تاسیس شده و  از مسولین  نمایندگی های مالزی . سوئیس . هانوفر و کلن  به عنوان بهتیرین نمایندگیها نام برده و به پاس همکاری ویژه و مستمرشان  تشکر ویژه بعمل آوردند.

آقای  نیلو مسئول امور کمیته ها در رابطه با فعالیت کمیته ها از تمامی مسئولین و اعضا و از خانمها اشجعی  . رحمانی . بدیر خانی  قریشی و دلارام و درسا  دره شوری و آقای غلامی و همچنین  خانواده ی همکاران که در طول این یکسال همراه و حامی کانون بوده اند و درراستای اهدف  کانون قدم برداشته اند تقدیر و تشکر نمودند.

جناب آقای منوچهرشفائی  بنیانگذار کانون طی سخنرانی خود اعلام نمودند که سالی دیگر نیز با فعالیت و تلاش در خصوص هدفهای  کانون  که همانا آگاهی رسانی و افشاگری بود سپری شد و موفقیت در جهت آگاهی رسانی از طریق وبلاک ها و عملکردمان در در اتاق های گوناگون پالتاک  اثر گذار بوده  و قابل احساس  میباشد همچنین اعلام کردند 105  اطلاعیه که حاکی از اعتراض کتبی و آگاهی رسانی می باشد انتشار یافته و 170 فراخوان حاکی از تلاش برای پربار کردن اطلاعات همکاران  منشرشده و این اولین نگاه  در راستای آگاهی رساندن میباشد  و در ارتباط با بخش رادیو کانون به  برنامه ها ی متنوع همچون  اخبارهای تخصصی . ادبی، پژوهشی و برنامه  دریچه ای رو به آگاهی و میزگردها با موضوعات حقوق بشر که ساخته  و انتشار یافته است  اشاره و از آقای  نیلو و سایر همکاران جهت تلاشهای اولیه  در رادیو و همت والای آقای غلامی و همکارانشان در رادیو و بخش های دیگر بویژه برنامه جوانانه  ازهمت دو دختر نوجوان کانون درسا  و دل ارام دره شوری  تقدیر و تشکر نمودند  .ایشان از همکاری صمیمانه و پی گیرانه آقای غلامی و آقای  برزگر در بخش صدا و تصویر و انتشار مجموعه  گزارشات صوتی . تصویری و همچنین  کلیپ های ماده اعلامیه جهانی حقوق بشر  قدردانی  ویزه بعمل آوردند و اعلام نمودند که  ماهنامه کانون همه ماهه به چاپ رسیده است  و در بخش  امور اینترنتی  که یکی از ارکان حساس و مهم کانون میباشد  واز همکار فعال جناب آقای خسروی و خانم ضیائی در بخش کتابخانه  کمال تشکر را بعمل اوردند . جناب اقای شفایی به فعال بودن  کمیته ها ی کانون اشاره و اعلام نمودند در این میان یکی از کارهای عالی تهیه گزارشات ماهیانه و سالیانه توسط همکاران میباشد که با تلاش موجب آگاهی رسانی شده است . همچنین از تبدیل شدن کمیته اموزش و پزوهش به یک مرجع حقوق بشر خبر داده و فرمودند که این بخش شامل تمامی کنوانسیون ها بصورت نوشتاری و صوتی می باشد و در حال تکمیل  کلیپ های 30 ماده اعلامیه جهانی حقوق بشرو مقایسه ان با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وضعیت کنونی ایران میباشد که تا کنون 15 ماده تکمیل شده و در سایت قرار گرفته است  از خانم پورحسینی و همکارانش  قدرانی نمودند .سپس با تشکر از خانم قریشی  و فعالیتیشان در بخش روابط عمومی و بخش داخلی اعلام رضایت کرده و از برنامه ریزی های جدیدی  در سال 2017  در بخش روابط  بین الملل یاد نمودند و به نوبه خود از حضور مستمر همکاران در کشور سوئیس و در جلسات جانبی شورای حقوق بشر ژنو سازمان ملل که باهمت آقای جاوید گوانی همواره انجام شده تشکر و قدردانی نمودند.

همچنین با اشاره به جوانتر شدن اعضای کانونو  اینکه  پنجاه درصد مسئولیت های کانون دراختیار بانوان بوده  واز استقلال کامل کانون و عدم وابستگی به هیچ حزب و  اندیشه ، ارگان و یا سازمان خصوصی . دولتی ابراز خوشحالی نمودند.

آقای محمد امینی پژوهشگرو نویسنده  در بخش دوم جلسه با موضوع سرنوشت دردناک قانون مداری و حقوی فردی در ایران مدرن سخنرانی نمودند.

پژوهشگر . نویسنده  و همراه همیشپگی کانون آقای جهانگیر گلزار در رابطه با راه رهایی از تبعیض ها و خشونت ها با حقوق مداری سخنرانی نمودند.

در خاتمه  و بخش پایانی جلسه:

جناب  آقای شفائی به عنوان  رییس هیات مدیره و مسول از طرف هیئت رئیسه کانون از فعالانی که در سال قبل برای پیشرفت کانون اثر گزار بودند  و باعث  رشد فکری و کاری کانون شده است  بشرح زیر قدردانی نمودند:

خانها مریم مرادی، لیدا اشجعی، سپیده نامور، فریبا ضیائی، فاطمه قریشی، رزا خلیلی، انسیه حنیف نژاد، مارال الیاسی، فاطمه قنبری،

آقایان حمید رضا تقی پوردهقان تبریزی، سامان راکی، امیر نیلو،  بهروز خسروی، بهروز معزی، اشکان صادقی، عبدالخالق امیری، محمد جاوید گوانی، شهریار عرب شیبانی، مهدی گلسفیدی، مصطفی خداکرمی، محمد حاجی امیدی، فرزام فیض

همچنین از تعدادی همکاران  با انتخاب هیئت رئیسه بدلیل میزان  ومقدار  فعالیت هایشان با لوح  تقدیر به شرح زیر قدر دانی بعمل آمد:

خانمها  صدیقه جعفری . سهیلا مرادی .  پریسا حسین پور . میترا درویشیان . نینا عمرانی . جمیله بدیرخانی  و اقایان:

جمشید غلامی .محمدرضا برزگر .. جهانگیر گلزار .   ارمان مرتضوی

کمیته دفاع از حقوق پبروان ادیان  به عنوان برترین کمیته به  مسولیت اقای فرشید کاویانی و همکاران  فعال خانم الیه رحمانی و اقایان:

. جمشید غلامی سیاوزان، حمیدرضا تقی پور دهقان تبریزی، مصطفی خداکرمی،  محمد هادی زارع، مهدی برنو

نمایندگی مالزی به مسولیت اقای جمشید غلامی و همکاران فعال خانم  مریم مرادی و،آقایان حمیدرضا تقی پور دهقان تبریزی، نادر شاچری، محمد گلستان جو

همچنین کمیته اموزش و پژوهش به مسولیت خانم مریم پورحسینی و همکاران فعال خانم ها: مریم مرادی، لیدا اشجعی، الیه رحمانی و آقایان: محمد امیدی، تقی‌ صیاد .  مصطفی شهریار عرب شیبانی، محمد گلستان جو، حمیدرضا تقی پوردهقان تبریزی

و در یایان جوانترین  و فعالترین اعضا کانون دلارام و درسا دره شوری و صدف غلامی سیاوزان

. این جلسه در ساعت 18به وقت اروپای مرکزی به پایان رسید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *