یک قهرمان ( ۴۹) – پائول استکلنسکی ونجات سگ ها

پائول که یک دوره آموزش خلبانی را پشت سر گذاشته، با هزینه شخصی سگ ها بی سرپرستی را که در پناهگاه هایی در جنوب کشور با خطر مرگ روبرو هستند با هواپیما به شمال می برد تا برایشان سرپرست پیدا کند.


برای شنیدن این برنامه در ساندکلاد اینجا را کلیک کنید.

The post یک قهرمان ( ۴۹) – پائول استکلنسکی ونجات سگ ها appeared first on Persian Bahai Media Service.

فیلم؛ حمله یک جوان بجان آمده به یک آخوند

یک جوان جان به لب رسیده که می گوید از شهر قم آمده است، یک آخوند را در خیابان با تندترین الفاظ مورد خطاب قرار می دهد: ننگ بر شما آخوندها…لعنت به خامنه ای… شما آخوندها از این سگ هم کثیف تر هستین

فیلم؛ دستفروش: خشم مردم و فرار ماموران

فیلم زیر: خشم مردم و مقابله با مامورانی که به یک دستفروش محروم حمله کرده بودند و دنبال کردن آنان در مهاباد

امروز پنجشنبه ۱۵ شهریور ، ماموران شهرداری در تاریک بازار مهاباد به یک دستفروش محروم یورش بردند که خشم مردم حاضر در بازار را برانگیخت و همانگونه که در کلیپ می بینید به هو کردن و سپس مقابله و دنبال کردن ماموران شهرداری در بازار اقدام کردند و ماموران نیز چاره ای جز فرار و ترک صحنه با رسوایی تمام نداشتند. واقعیت این است که افراد دستفروش که تنها راه گذران زندگی آنان در حد بخور و نمیر همین بساط ها و دستفروشی است چاره ای جز دستفروشی برای گذران زندگی ندارند، چرا که کشور در رکود و کارگاه‌ها و کارخانه ها تعطیل یا زیان‌ده هستند، حکومتی که به جای ایجاد اشتغال و صرف وقت و درآمد مملکت در مسیر آبادانی و پیشرفت و توسعه اقتصادی، سرگرم صرف درآمدها و ثروت کشور برای مداخلات توسعه طلبانه و نظامی و تروریستی در سوریه و عراق و لبنان و یمن است و یا مسئولان و آقازاده هایش مشغول اختلاسهای میلیاردی و انتقال آنها به خارج ایران هستند راهی بجز سرکوب و فشار بر روی مردم محروم در داخل ایران ندارد و ماموران چنین حکومتی روزانه در حال خلق چنین صحنه هایی از ظلم و سرکوب در حق محرومان کشورمان در کوچه و خیابان و در هر مکانی هستند.

گروگان آمریکايی؛ سکوت بیرحمانه رژیم ایران


دولت آمریکا به حکومت ایران بگوید سکوت درباره پدرم دیگر قابل قبول نیست

سارا لوینسون، دختر باب لوینسون گروگان آمریکایی که مدت ۱۱ سال از ناپدید شدن او در ایران می‌گذرد، در مقاله ای در نشریه اینترنتی هیل از مقامات آمریکا بازگرداندن پدرش به وطن را درخواست کرده است.

به گزارش صدای آمریکا، سارا لوینسون می نویسد، پس از یازده سال رنج و عذاب برای من و خانواده و مهمتر از همه برای پدرم، مطمئن نیستم چگونه می‌توانم حکومت ایران را متقاعد به آزادی پدرم و دولت آمریکا را متقاعد به تلاش برای آزادی او کنم.

وی می افزاید، همه به پیچیدگی روابط آمریکا و رژیم ایران واقفیم، ولی طی یازده سال گذشته وضعیت پدر من به عنوان یک وطن پرست که حین انجام خدمت، توسط حکومت ایران به اسارت گرفته شد، اولویتی نیافته است.

سارا لوینسون در پایان می گوید باید پیامی قابل رؤیت از جانب دولت آمریکا مبنی بر این که ما دیگر به وضعیت موجود رضایت نخواهیم داد، و سکوت بی رحمانه مقامات حکومت ایران دیگر قابل قبول نیست، وجود داشته باشد.

حکم ۷۰ ضربه شلاق یک فعال کُرد اجرا شد

حکم ۷۰ ضربه شلاق یک فعال کُرد به نام “عارف مرادی” که در اعتراضات اخیر بازداشت و به حبس و شلاق محکوم شده بود، روز گذشته به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز گذشته روز چهارشنبه ۱۴شهریورماه ۹۷حکم ۷۰ ضربه شلاق یک فعال کُرد به نام “عارف مرادی” اجرا شد.

عارف مرادی فرزند یونس، متولد ١٣۶۵ از اهالی شهرستان روانسر از توابع استان کرمانشاه است که در قزوین زندگی می‌کند.

آقای مرادی، پیش‌تر در اعتراضات بهمن‌ماه سال ۹۶ بازداشت و پس از گذشت یک هفته با تامین وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده بود.

این شهروند کُرد از سوی شعبە اول دادگاه انقلاب قزوین بە اتهامات « همکاری با احزاب کرد اپوزسیون ایران» ، «اقدام علیە امنیت ملی و جاسوسی برای اسرائیل» بە تحمل یک سال حبس تعزیری و ۷۰ ضربه شلاق و پرداخت ۶ میلیون تومان جریمەمحکوم شد، طی این حکم، یکسال زندان آقای مرادی برای ۵ سال به تعلیق درآمد.

محکومیت یک روزنامه‌ نگار ایلامی به حبس

یک روزنامه‌نگار اهل ایلام به نام “نجف مهدی‌پور” طی حکمی از سوی دادگاه انقلاب به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شعبه اول دادگاه انقلاب ایلام روز سه‌شنبه گذشته مورخ ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۷ یک روزنامه‌نگار به نام “نجف مهدی‌پور” را به اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” مجموعا به تحمل یک‌سال حبس تعزیری محکوم کرد.

نجف مهدی‌پور صاحب‌امتیاز و مدیر مسئول دوهفته‌نامه‌ی تعلیق‌شده‌ی «باخترزمین» است.

فروش اجناس به دلار در بازار تبریز+عکس


دکانی در بازار “تبریز” قیمت اجناس را به دلار میزند. عکسی در شبکه های اجتماعی از بازار “تبریز” منتشر شده است در آن عده ای از فروشندگان قیمت اجناس را نه به ریال و تومان بلکه به دلار زده اند.

به گزارش اسپوتنیک، بسیاری از کاربران معتقدند که فروشنده ها کار درستی انجام میدهند و این کار نوعی اعتراض به نوسانات ارز در “ایران” است. کاربران عنوان کردند بسیاری از کالاها که تولید داخلی است نیز گران شده است. به گفته آنها این اتفاق از بی تدبیری مسئولان سررشته گرفته است.

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز در بازار آزاد

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی قیمت دلار و دیگر ارزها در بازار پنجشنبه، ۱۵ شهریور ماه امسال نشان می‌دهد که قیمت دلار با ۴۰۰ تومان (۲٫۸۶ درصد) افزایش به عدد ۱۴۴۰۰ تومان رسید. همچنین یورو با ۱۱۸ تومان افزایش به عدد ۱۶۰۷۷ تومان رسید. و پوند در بازار امروز ۱۷۸۹۲ تومان معامله شد که نسبت به قیمت قبلی ۰٫۹۴ درصد افزایش داشته است.

طلا و سکه قیمت به تومان
هر گرم طلای 18 عیار 370,000
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 4,590,000
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 4,210,000
نیم سکه بهار آزادی 2,220,000
ربع سکه بهار آزادی1,170,000

دو سوم شرکتهای آلمانی ایران را ترک کرده‌اند


ترس از مجازات‌های ناشی از نادیده گرفتن تحریم‌ها و همچنین اوضاع نابسامان اقتصادی ایران منجر به آن شده است که بخش قابل ملاحظه‌ای از شرکت‌های آلمانی ایران را ترک کنند. مابقی نیز دورنمای روشنی برای ادامه کار نمی‌بینند.

به گزارش رادیو آلمان، یک کارشناس بخش بین‌الملل اتاق بازرگانی آلمان گفته: بسیاری از شرکت‌های آلمانی نمی‌توانند از بازارهای آمریکا چشم‌پوشی کنند. از این رو برای این دسته از شرکت‌ها امکان دیگری نمی‌ماند مگر صرف‌نظر کردن از همکاری‌های محدود اقتصادی خود با ایران.

بر اساس اظهارات این کارشناس، حتی اگر مهر سفر به ایران در پاسپورت شاغلان این شرکت‌های آلمانی بخورد، می‌تواند برای آن‌ها به هنگام سفر به آمریکا دردسرساز شود.

اما شرکت‌هایی که با آمریکا مناسبات بازرگانی و همکاری اقتصادی ندارند نیز نمی‌توانند آسوده به فعالیت خود در ایران ادامه دهند. مشکل بزرگ این دسته از شرکت‌ها، موضوع تراکنش‌های مالی است.

خروج ۵۳ شرکت اروپايی از ایران

شرکت زیمنس خروج از ایران را به دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا اعلام کرد.

به گزارش دویچه وله، این شرکت در مونیخ روز جمعه ۲۴ اوت (۲ شهریور) اعلام کرد، می‌خواهد اقدامات مناسب را با توجه به “تغییر چندجانبه شرایط در رابطه ایران” انجام دهد.

زیمنس تأکید کرد، این شرکت تلاش می‌کند تا همه محدودیت‌های صادراتی، از جمله تمامی مقررات “مربوط به تحریم‌های ثانوی آمریکا” در نظر گرفته شود.

خروج ۵۳ شرکت از ایران؛ فرانسه و آلمان در صدر

شمار شرکت‌هایی که تحت تاثیر بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران، از بازار ایران خارج شده یا قراردادهای خود با صنایع این کشور را لغو یا تعلیق کرده‌اند به ۵۳ مورد رسید.

به گزارش یورونیوز، در پی خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران و بازگشت موج تحریم‌های متوقف شده ایم کشور علیه ایران، تاکنون ۵۳ شرکت بین‌المللی اروپایی، آسیایی و آمریکایی بازار ایران را ترک کرده‌اند و یا فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند. این شرکت‌ها در ۸ صنعت عمده ایران از جمله نفت، حمل و نقل، خودرو، بانک و بیمه، برق، هواپیمایی، معدن و فلزات و فناوری ارتباطات فعال بوده‌اند. در این میان صنعت نفت ایران بالاترین سهم را از تعداد این شرکت‌ها داشته و صنایع حمل و نقل و خودرو در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

از میان ۵۳ شرکت از ۲۱ کشور جهان، ۹ شرکت فرانسوی و ۸ شرکت آلمانی بوده‌اند که در مقایسه با سایر کشورها بالاترین سهم را در توقف مناسبات اقتصادی با ایران داشته‌اند. در این میان تنها ۲ شرکت آمریکایی بوئینگ و جنرال‌الکتریک حضور داشتند. بین کشورهای آسیایی هم در مجموع ۱۱ شرکت از کشورهای هند، کره‌جنوبی، ژاپن و تایوان بازار ایران را ترک کرده‌اند. بنابراین اکثر شرکت‌هایی مناسبات خود با ایران را لغو یا معلق کرده‌اند در قاره اروپا قرار دارند که جغرافیای پراکندگی و اسامی آنها در نقشه زیر قابل مشاهده است.

در میان کشورهای آسیایی چهار شرکت هندی از جمله دو بانک ایندوس ایند و یو سی او و دو شرکت فعال در صنعت نفت به نام های نارایا انرژی و ریلاینس ترجیح داده‌اند با منافع خود در بازار ایران خداحافظی کنند. شرکت‌های خودروسازی کیاموتورز و هیوندایی کره‌جنوبی و شرکت دایلیم این کشور نیز که در بخش پالایشگاهی ایران فعال بود، ترجیح داده‌اند تا همکاری خود با طرف‌های ایرانی را معلق کنند. همچنین دو شرکت ژاپنی مزدا و اینپکس و یک شرکت حمل و نقل دریایی تایوانی به نام اورگرین ارتباط اقتصادی مستقیم خود با ایران را قطع کرده‌اند.

بدین ترتیب در کمتر از ۲۰ روز پس بازگشت موج اول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصادایران ۵۳ شرکت بین‌المللی روابط اقتصادی خود با ایران را متوقف یا معلق کرده‌اند. آمریکا امیدوار است تا شروع موج دوم تحریم‌های این کشور که شامل بخش بانکی و خرید نفت ایران می‌شود، شمار بیشتری از شرکت‌ها را برای پایان دادن به فعالیت در بازار ایران مجاب کند.

اطلاعیه شماره ۱۰۳۹ کمیته دفاع از حقوق هنر وهنرمندان در خصوص اعتراض تند هنرمند مشهور

اعتراض تند هنرمند مشهور پس از ۴۰ سال 

 هنرمندان هم مثل سایر اقشار جامعه بعضا درگیر تناقض هایی میشوند و در جمهوری اسلامی ایران در خفقان سانسور،ناعدالتی، عدم امنیت شغلی به سر میبرند .چه بسا هنرمندانی با استعداد و خبره به دلیل نبود آزادی بیان از صحنه هنر محو گردیدند .اما نقش تاثیرگذاربودن  آنها در جامعه مشهود است و چه بسا که بعد از مرگ هم در اذهان عمومی ماندگار میشوند.

مراسم تشییع پیکر سیدضیاءالدین دری کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون با حضور هنرمندان، مسئولان و علاقه‌مندان به آن مرحوم صبح دوشنبه ۲۹ مرداد در خانه سینما برگزارگردید.

رضا کیانیان که از حاضران در این مراسم بود، درباره غافل شدن از هم تا زمان مرگ گفت: «چرا حالا باید اینجا بیایم و از او تعریف کنم؟ 

چرا نرفتم خانه‌اش؟ 

چرا ازش دور بودم؟ 

چهل سال از انقلاب می‌گذرد. ما یک روز خوش دیدیم؟ 

هر روز یک بحران است، هر روز یک داستان است. 

 هر روز یک اتفاق است. هر روز جوری است که حالمان بد می‌شود و فکر می‌کنیم خوب خدا را شکر از این بدتر نمی‌شود ولی بعد از این هم بدتر می‌شود. متاسفم برای خودمان ما مردم بدی نیستیم. چرا نباید یک روز خوش ببینیم چرا نباید به آینده امیدوار باشیم. خوب همین باعث می‌شود که یواش یواش دوستانمان را فراموش می‌کنیم و یادمان می‌رود که به دیدار آن‌ها برویم و همه همدیگر را فراموش می‌کنیم. تقصیر ما نیست تقصیر شرایطی است که در آن قرار گرفتیم.»

کیانیان ادامه داد: «ضیاءالدین دری فقط ۶۵ سال داشت چرا باید بمیرد. واقعا کارهای خوبی انجام داد، سریال «کیف انگلیسی» را ساخت که خیلی خوب بود و کسی آن را فراموش نمی‌کند. چه کسی بهتر از این می‌تواند روایت کند. 

در این زمینه علی حاتمی بود و پس از او هم ضیاءالدین دری بود. امیدوارم یک روز خوب ببینیم امیدوارم به آینده‌مان امیدوار شویم.»

 با توجه به شرایط اخیرجامعه و نابرابریها،نقض ها و حق خوری های جمهوری اسلامی ایران علیه مردم،هنرمندان نیز در صحنه هایی که حضور پیدا می نمایند به هر نحوی اعتراض خود را اعلام می دارند. که نمونه بارز آن در مراسم تشییع جنازه ناصر ملک مطعی بود که پرویز پرستویی اعتراض خود را نشان داد. با توجه به شرایط کنونی ایران و نرخ بالای بیکاری، تورم روز افزون، باعث آسیب های اجتماعی گسترده و اوضاع بد اقتصادی  شده است که همه نتیجه کم کاری و بی برنامگی دولت می باشد.

موضع نا مشخص هنرمندان! مسئولان جمهوری اسلامی ایران که برای نگه داشتن این انقلاب و جاه طلب، از هر حربه ای استفاده میکنند. اما مردم به دلیل حمایت و تبلیغ هنرمندان در انتخابات گذشته از حسن روحانی ازاز آنها گلایه مندند.حمایت های سلبریتی ها در انتخاب مجدد آقای روحانی بی تاثیر نبوده است و حالا بعد از گذشت یک دوره از ریاست جمهوری حسن روحانی و در دوره دوم با بی توجهی به اوضاع معیشتی و اقتصادی کشور،و عمل نشدن وعده های دروغ رییس جمهور،مردم هم از جمهوری اسلامی ایران نا امید گردیده اند. اعلام مخالفت امروز هنرمندان با شرایط کنونیبه نظر می رسد که همانند سایر برهه های خاصمی باشد.

تا کنون چندین تن از هنرمندان بابت حمایت از دولت کنونی در زمان انتخابات از مردم عذر خواهی کرده اند، ولیگاها موضع سلبریتی ها فاقد هرگونه منطق و دلیل مستند است و ناشی از هیجان، وتنها همراهی با فضای عمومی جامعه صورت می گیردکما اینکه خیلی از آنان سکوت را به اعتراض ترجیح می دهند و یا اینکه در نهایت از کشور خارج می گردند.در حال حاضرهم ،وقتی برخورد فیزیکی با مردم معترض را می بینند باز سکوت می کنند ولی زمانی که پای منافع خود درمیان باشد پا به عرصه می گذارند.

ما اعضای کمیته دفاع از حقوق هنر و هنرمندان با توجه به نقضماده ۲ (عدم تبعیض) ، ماده ۳ (حق حیات برای همه) ، ماده ۸(رعایت حقوق انسانی توسط قانون) ، ماده ۱۸(حق آزادی عقیده) ، ماده ۲۹(حق مسئولیت نسبت به جامعه) ، ماده ۳۰(عدم تفسیر مواد به نفع دولتها) از اعلامیه جهانی حقوق بشر در دولت جمهوری اسلامی ایران خواهان همراهی و حمایت هنرمندان از اعتراضات مردمی و همچنین امنیت جان و مال و آبروی معترضین در پناه قانون می باشیم و اعلام می داریم که عدم پاسخگویی مسئولین در دهه های مختلف و عدم درک خشم ملت ایران نقض آشکار حقوق بشر است.

۱۰۳۹

 کانون دفاع از حقوق بشر در ایران 

       کمیته دفاع از حقوق هنر وهنرمندان